Góral domy

Lipowy

Naturalnie tętniący życiem dom parterowy z poddaszem użytkowym

To dom niezwykle komfortowy, oferujący swym właścicielom maksimum przestrzeni. Jednocześnie znakomicie rozplanowany, ergonomiczny, pozbawiony architektonicznego chaosu. Subtelnie wprowadzona symetria (najbardziej widoczna na fasadzie budynku) łączy w sobie naturalną precyzję oraz harmonię współistnienia. To idealny dom dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Potrafi sprostać potrzebom dynamicznego rozwoju a także regenerującego wypoczynku. W jego wnętrzu koncepcja yin yang nabierze dla Państwa nowego znaczenia.

Wejdźmy zatem do środka. Przytulny przedsionek sąsiaduje z obszernym i bardzo praktycznym pomieszczeniem technicznym. Dostać się do niego możemy z holu, przez który prowadzą wszystkie szlaki komunikacyjne parteru. Stąd blisko mamy wszędzie: do pokoju dziennego z aneksem kuchennym, klatki schodowej, pokoju gościnnego, łazienki i wspomnianego już pomieszczenia technicznego.

Centralne usytuowanie holu wskazuje na jego wyjątkowe znaczenie w tym projekcie. Potencjał pomieszczenia wzmacnia otwarta klatka schodowa, niezwykle interesująca pod względem aranżacyjnym. Hol bezsprzecznie wspiera funkcje reprezentacyjną pokoju dziennego, stanowi segment pomiędzy pełnym gwaru salonem a nieco oddalonym pokojem do „zadań specjalnych”: pracy, rekreacji, działań kreatywnych, relaksu lub udzielania gościny.

Poddasze to niczym nieograniczona strefa życia prywatnego domowników, podzielona na dwie sypialnie oraz funkcjonalną łazienkę. Przestronne, doświetlone sypialnie (jedna z balkonem) charakteryzują się urokliwymi skosami i wystarczającym metrażem, aby nie tylko wypoczywać w nich, lecz także realizować własne pasje i zainteresowania. Bez trudu wyznaczymy tu przytulne nisze dla Państwa ulubionych zajęć.

Mówiąc o tym projekcie warto wspomnieć coś, co domownik oraz częsty gość zauważą od razu. Lipowy, jak każdy dom drewniany, stwarza niepowtarzalny klimat wnętrz. Czerpie z naturalnej zdolności drzew do oczyszczania atmosfery. Kiedy to konieczne, nasyca powietrze orzeźwiającą wilgocią lub pochłania jej nadmiar; przenika olejkami eterycznymi; pobudza lub koi. Przebywanie w nim to czysta przyjemność, głęboki relaks i oczywiście zachwyt naturą.

Wszystkich zainteresowanych projektem Lipowy zapraszamy do nas, do Białego Boru.

Witamy bliskim nam zawołaniem Mistrza z Czarnolasu:

„Gościu, siądź pod mym liściem, a odpoczni sobie!

Nie dójdzie cię tu słońce, przyrzekam ja tobie.”

(Jan Kochanowski „Na lipę”)

Dom w systemie szkieletowym ma 100,00 m2 powierzchni użytkowej

PARTER
PIĘTRO

Wizualizacja projektu dostępna na stronie biura projektowego